Tuchel így válaszolt a Manchester United megkeresésére – Goal.com

18:27 CET 2022. 03. 18.

A Chelsea német menedzserét megkereste a Manchester United, Tuchel egyértelmű választ adott a felkérésre.

A német szakembert a világ egyik legjobb futballmenedzsereként tartják számon, de a klub többi alkalmazottjához hasonlóan a tulajdonos körüli káosz miatt bizonytalansággal néz szembe Thomas Tuchel is.

Az orosz Roman Abramovicsot érintő szankciók kihatnak a Chelsea játékosmozgására is, a közelgő tulajdonosváltás miatt jelentős átalakulások történhet a csapat háza táján. Ezt a helyzetet használná ki a Manchester United, amely a napokban felkínálta a menedzseri széket Thomas Tuchelnek.

„Sokszor mondtam már, hogy szeretek itt lenni, szeretek a Chelsea-ben dolgozni, és ebben a klubban minden megvan, ami ahhoz kell, hogy boldog legyek” – vázolta jövőképét a német szakember.

A Chelsea kérőinek péntek estig kell benyújtaniuk ajánlataikat a klub megvásárlására, Tuchel természetesen a szituációról is elmondta a véleményét, és bízik benne, hogy az új tulajdonosok is szeretnének minél több sikert bezsebelni.

„Egyáltalán nem vagyok érintett. Időnként értesülök a dolgokról, de elég szoros az időbeosztásunk, így örülök, hogy nem kapok információt minden apró lépésről és lehetőségről. Ez előnyt is jelent számomra, hogy a futballra és az itteni személyzetre, környezetre koncentrálhatok, amelyre hatással lehetek” – mondta el Thomas Tuchel.

A Chelsea menedzsere bízik benne, hogy hamar megoldódnak a klub problémái, és készen áll minden eshetőségre is.

„Nem tudjuk, mi jön, úgyhogy akkor kell átkelnünk a folyón, amikor a hídnál vagyunk. Jelenleg azonban még nem vagyunk a hídnál” – zárta gondolatait a menedzser.

Neked Ajánljuk