Egy napon kiderül, mivel zsarolják az oroszok – írta Orbánról az Európai Néppárt külügyi szóvivője – hvg.hu

Michael Gahler véleményét a Néppárt a hivatalos csatornáján is megosztotta.

Háború Ukrajnában

„Különleges katonai műveletnek” nevezett nyílt háborút indított Vlagyimir Putyin Ukrajna ellen. A harcok hetek óta tartanak, az orosz erők több ezer civil életének vetettek véget. Cikksorozatunkban minden fejleményről beszámolunk.

Kemény üzenetet fogalmazott meg Orbán Viktor magyar miniszterelnökről az Európai Néppárt – a Fidesz–KDNP korábbi pártcsaládja – frakciójának külügyi szóvivője azt követően, hogy kiderült: a magyar kormány Kirill pátriárka, az ortodox egyház feje miatt blokkolja az újabb Oroszország elleni szankciós csomag elfogadását.

Michael Gahler úgy fogalmazott: Orbán azt a Kirillt védi az EU-s szankcióktól, aki kiáll azok mellett a háborús bűnök mellett, amelyeket Vlagyimir Putyin orosz elnök rendel el Ukrajnában. „Szégyellje magát!” – írta a szóvivő, hozzátéve, hogy egy napon kiderül majd, mivel bírják rá az együttműködésre az oroszok. „Micsoda szégyen ez a szabadságszerető Magyarország számára!”

A tweetet a Néppárt is megosztotta a hivatalos csatornáján.

Ahogy az EUrologus megírta, szerdán kellett volna véglegesíteni a büntetőintézkedéseket Oroszország ellen, amelyről hétfőn este már megállapodtak az állam- és kormányfők. Egymástól független sajtóértesülések szerint azonban Magyarország – mint korábban az olajembargó miatt, amely alól végül mentességet kapott – ismét blokkolja a folyamatot, ezúttal a vallásszabadságra hivatkozva. A szankciós csomag ugyanis többen között az orosz ortodox egyház vezetőjét, Putyin feltétlen támogatóját, Kirill pátriárkát is vagyonbefagyasztással és beutazási tilalommal sújtaná.

(via 444.hu)

Neked Ajánljuk