Hot Wheels Unleashed teszt – Re-Volt, Micro Machines, ti vagytok azok? – ismertető/teszt – PlayDome online játékmagazin – PlayDome online magazin

Ismertető/teszt

Hot Wheels Unleashed

Márpedig kisautózni jó!

2021.10.11. 10:21 | szerző: Sityi | Ismertető/teszt

1968-ban dobta piacra a Mattel a Hot Wheels modellsorozatát, amellyel az 1953-ban indult Matchboxnak akart konkurenciát állítani. Hosszas versengés után a Matchboxokat gyártó és forgalmazó cég, a Lesney Products 1982-ben csődbe ment, majd némi kitérő után – mily furcsa fintora a sorsnak – a licenc 1996-ban a Mattelhez került. A valós márkák és típusok mellett sok fiktív járgány is a készletek része, így a Milestone-nak igencsak édes teher nyomta a vállát a Hot Wheels Unleashed fejlesztése során, amikor azt a 66-ot kellett összeválogatnia közülük, ami az alapjátékba került – a két passban szereplő további 19-ről nem is beszélve (illetve ha minden jól megy, jön egy harmadik is).

Hot Wheels Unleashed teszt – Re-Volt, Micro Machines, ti vagytok azok?

Nem véletlenül említettem a két klasszikust a címben: a játékmenet engem leginkább a Re-Volt ra, a miliő pedig a Micro Machinesra is emlékeztet. Mit kell ezalatt érteni? Méretarányos kisautóinkkal hasonló nagyságú pályákon száguldozhatunk (relatíve) hétköznapi környezetben: könyvtárban, nappaliban, építkezésen, ilyesmi helyeken. Power-upok nincsenek, ellenben nitró van, és persze a környezet is okozhat meglepetéseket.

Ami számomra különösen kellemes meglepetés volt az az, hogy az egyes kisautók bár eltérő tulajdonságokkal rendelkeznek (még a nitrózás is kétféleképpen működik), mégis sikerült egy remek egyensúlyt belőni, és bármelyik autóval lehet nyerni: csupán a vezetési stílusunkat kell adaptálni az adott kicsikéhez. Ennek persze a fordítottja is igaz: ha megtaláljuk azt a kocsit, ami a leginkább a kezünkre áll, a csillagokat lehozhatjuk fél kézzel az égből… Kivéve az úgynevezett boss race-eknél, amelyek eléggé komplex pályákon zajlanak, és persze ezeket mindenképp meg kell nyerjük.

Hot Wheels Unleashed teszt – Re-Volt, Micro Machines, ti vagytok azok?

Az egyes versenyek után aranyat és/vagy fogaskerekeket kapunk leginkább: előbbiből tudunk újabb kocsikat venni amolyan lootbox mechanika alapú módon (tehát nem tudjuk fizetéskor, mi lapul a kapott dobozban); utóbbi pedig a meglévő verdák fejlesztésére szolgál. Ha épp olyan járgány lapul a kinyitott dobozban, ami már megvan, dönthetünk úgy is, hogy eladjuk, vagy fogaskerekekre szedjük szét. Persze az egyes kicsikék különféle gyakorisággal fordulnak elő: nagyobb esély van egy Superchargedra, mint mondjuk a DeLoreanre a Vissza a jövőbe filmből. És ha esetleg nem tetszene az amúgy ízléses gyári fényezés, le lehet cserélni sajátra.

Játékmódok terén nincs semmi forradalmi vagy különös: vagy az óra, vagy a többiek ellen versenyzünk, akik lehetnek humán vagy gépi ellenfelek. Amik pici csavart jelentenek a történetben, azok a már emlegetett boss race-ek, ugyanis ezek feloldásához egy titkos feltételt kell teljesíteni. Ha pedig meguntuk az amúgy cseppet sem szűkös pályaválasztékot, létrehozhatjuk a sajátjainkat is. A helyszínek egy részét egyedivé tehetjük (valami miatt ezt pincének hívja a játék, engem inkább egy szuterén garzonlakásra emlékeztet); ha itt építünk pályát, és megosztjuk a nagyérdeművel, akkor ők is a mi dekorációink között fogják egymást kergetni.

Hot Wheels Unleashed teszt – Re-Volt, Micro Machines, ti vagytok azok?

Ami pedig a megvalósítást illeti: az Unreal Engine itt is szépen teszi a dolgát. Az pedig a Milestone érdeme, hogy amellett, hogy a helyes méretarányokra kiemelten ügyeltek, olyan részletekre is jutott figyelem, mint a kisautók fém részeinek kopása, ujjlenyomat a műanyagfelületeken, vagy a tényleges feliratok az alvázon. Oké, ebből az ujjlenyomatot nehéz megmagyarázni, mert senki sem ér a kicsi kocsikhoz…

Ritkán vagyok olyan helyzetben, amikor nem igazán tudok negatívumot írni az épp vizsgált alanyról, de a Hot Wheels Unleashed tényleg remekül sikerült. Talán a versenyek lehetnének kicsit változatosabbak, de igazából nem nagyon van okom a panaszra. Erősen ajánlott minden mókás száguldozásra vágyónak! ■

értékelés

Hot Wheels Unleashed

Hot Wheels Unleashed
Pozitívumok

  • Remekül eltalált Hot Wheels miliő
  • Ehhez passzoló remek megvalósítás

Negatívumok

  • Azért a versenyszámok lehetnének kicsit változatosabbak is

Minimális rendszerigény: Intel Core i5-2500K/AMD FX-6350, 8 GB RAM, GeForce GTX 960/GeForce GTX 1050, 22 GB háttértár, 64-bites Windows 8.1
Ajánlott konfiguráció: Intel Core i7-5820K/AMD Ryzen 5 2600, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060/Radeon RX 580, 22 GB háttértár, 64-bites Windows 8.1

Hot Wheels Unleashed

hozzászólások (0)

ajánlott olvasnivaló

Neked Ajánljuk