Real Madrid–Real Sociedad: bosszantó döntetlen – NSO – Nemzeti Sport

A Real Madrid 1–1-re végzett odahaza a Real Sociedaddal a La Liga 25. fordulójának záró mérkőzésén.

Győzelemben bízva (AFP)

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ
Real Madrid–Real Sociedad 1–1 (0–0)
Madrid, Alfredo Di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Gil Manzano
Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, Varane, Nacho, F. Mendy – Casemiro, T. Kroos, Modric (F. Valverde, 76.) – Asensio (Rodrygo, 61.), Isco (Vinícius Júnior, 61.), Mariano Díaz (Hugo Duro, 61.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Sociedad: Remiro – Gorosabel (Sagnan, 82.), Zubeldia, Le Normand, Monreal – A. Guevara, Zubimendi – Portu (Barrenetxea, 72.), David Silva (A. Munoz, 85.), Oyarzabal – Isak (C. Fernández, 82.). Vezetőedző: Imanol Alguacil
Gólszerző: Vinícius Júnior (89.), ill. Portu (55.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Ugyan a mostanában megszokott módon tartalékosan állt ki a Real Madrid a jó formában lévő Real Socieadad ellen, de ez nem látszott meg a csapaton, sorra alakította ki ugyanis a helyzeteket a vendégek kapuja előtt.

De hol a lécen csattant a labda, hol egy védő lépett közbe remekül, vagy éppen egy védő fejéről pattant a lécre a labda, mint Mariano Díaz abszolúte közeli fejesénél; de Andoni Gorosabel egyszer, Robin Le Normand kétszer is hatalmasat mentett, Raphaël Varane fejesét pedig Álex Remiro kapus tolta a lécre.

Egy helyzete akadt a vendégeknek is, ennél Casemiro keményen odalépett az ötös bal sarka előtt Mikel Oyarzabalnak – és megúszta, kirúgás következett, nem büntető. A fordulást követően Thibaut Courtois rúgatott majdnem gólt Nacho Monreallal, de a kapusnak is szerencséje volt, ám a következő nagy hazai védelmi hibát Portu már góllal használta ki.

Portu fejese tökéletes volt (Fotó: AFP)

Pedig ekkor már öt védővel játszott a Real, Casemiro ugyanis egy sorral hátrább lépett – lépett gyorsan Zinédine Zidane is, aki a nagyon gyengén futballozó Marc Asensio, Isco, Mariano Díaz trió helyére a 61. percben a Rodrygo, Vinícius Júnior, Hugo Duro hármast küldte a pályára. Duro és Le Normand fejelhetett volna gólt, de mindketten célt tévesztettek, miként Casemiro is.

A hajrában Rodrygo lőtt a jobb alsó mellé kecsegtető helyzetből, de a 100. realos mérkőzésén szereplő Vinícius Júnior szerencsés góllal egyenlíteni tudott.

Különös mérkőzés volt, amelynek végén mindkét fél nagyon elégedetlenül hagyta el a pályát. 1–1

Korábban
Villarreal–Atlético Madrid 0–2 (Alfonso Pedraza 25. – öngól, Joao Félix 69.)
Celta Vigo–Valladolid 1–1 (J. Murillo 90+4., ill. Orellana 70.)
Cádiz–Betis 0–1 (Juanmi 84.)

Sevilla–Barcelona 0–2 (O. Dembélé 29., Messi 85.)
Eibar–Huesca 1–1 (P. Diop 83., ill. S. Ramírez 81.)
Alavés–Osasuna 0–1 (Kike Barja 77.)
Getafe–Valencia 3–0 (Arambarri 39., Jaime Mata 55., Alená 87.)
Levante–Athletic Bilbao 1–1 (Roger 33. – 11-esből, ill. Raúl García 56. – 11-esből)

PERCRŐL PERCRE

Portu a meccs embere. Érdekes, a Real az előző idényben sem állt jobban a La Ligában, mint most, a pontszámokat tekintve.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Kroos két kornerét is kifejelik a védők.

90. perc Nacho bal oldali beadását Duro Sagnanba fejeli a bal sarok előtt. De korner. Kroos beadja, Fernández kifejeli.

Berúgta (Fotó: AFP)

Három perc a ráadás. 1994 óta mindig kap legalább egy gólt a Realtól a Sociedad.

89. PERC EGYENLŐ! Vázquez jobb oldali beadását elvéti Duro, de éppen így jó VINÍCIUS JÚNIORNAK, aki hat méterről jobbal kapura lő, a labda Zubeldia mellkasáról a jobb alsóba pattan. 1–1!

Silva a Real ellen eddig 10 meccsből 10-et bukott el…

87. perc Casemiro lövését a bal felső mellé menti egy védő.

Öt védővel már az RSO, és két szűrővel.

85. perc Az utolsó vendégcsere, Silva le, Aihen Munoz be.

85. perc Kroos passzát Rodrygo jobbal a bal alsó mellé rúgja 14-ről, középről

82. perc Isak le, Carlos Fernández be, Gorosabelt meg Modibo Sagnan váltja a védelemben.

77. perc Oyarzabal bal oldali beadását Le Normand hatról, Casemiro mellől nem sokkal fejeli a léc fölé!

76. perc Federico Valverde be, Modric le.

Vinícius 34. csele volt ez a Sociedad ellen, ligacsúcsa a karrierje során.

75. perc Ander Gorosabel kap sárga lapot Vinícius lerántásáért.

75. perc Oyarzabal passza éppen csak hosszú Isaknak, kirepül a kapujából Courtois.

74. perc Casemiro az ötösről a bal alsó mellé fejel, de les.

Vinícius (20 évesen és 232 naposan)

72. perc Ander Barrenetxea váltja.

71. perc Portu a földön, a jobb lába fáj.

69. perc Modric jobb oldali beadását Duro két méterről a léc fölé fejeli, főleg azért, mert Rodrygo akadályozta és zavarta őt…

A nagy hiányzó: Benzema 17 meccsén a Sociedad ellen 16 kanadai pontot termelt, a tíz hazai meccsén 12-t.

67. perc Gorosabel jobb oldali beadása elhal Courtois kesztyűiben.

63. perc HELYZET, Vázquez jobb oldali beadását Casemiro négyről a jobb alsó mellé fejeli!

61. perc Asensio le, Rodrygo be, Díazt Hugo Duro váltja, Iscót meg Vinícius Júnior.

20 meccset játszott a Real ebben a stadionban, 16-szor nyert, 4-szer kikapott.

58. perc Mendy passzát Kroos 24-ről jobbal centiméterekkel nyesi a bal felső mellé-fölé!

57.perc Portu megelőzi a jobbon Nachót, de beadása éppen csak pontatlan a középen érkező Isaknak!

Portu idénybeli 11. kanadai pontja. A Real ellen a 9. meccsén a 3. gólja.

55. PERC VEZET A SOCIEDAD, PORTU! Silva dobja ki balra a labdát, Monreal ballal középre emeli azt, a Mendyt megelőző Portu az ötös bal sarkáról tökéletes ívben fejeli a labdát a jobb felső sarokba! 0–1!

53. perc Oyarzabal megindulna, Casemiro tökéletesen lép közbe.

52. perc Nyomnak a vendégek, Zidane megérezte, Casemiro a második félidőben harmadik középső védő.

48. perc Nacho ment a kapu torkában Portu elől, Monreal ballábas beadását követően, Courtois elméri a beadást, majd elejti a labdát Le Normand mellett, Monreal a léc fölé emel hatról, maga mögé, hátrafelé HELYZET!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A Real Sociedad a bajnokságban utolsó nyolc meccséből csak egyet bukott el, az utolsó hármat megnyerte, az utolsó kettőt kapott gól nélkül. Idén csak egy vereséget szenvedett.

A Sociedad 83 bajnokit bukott el a Real ellen, ez a ligarekordjuk, negatív, de ennyiszer kapott ki a Barcától is. De a 318 kapott gól a madridiaktól az egyedül álló rekord.

E PÁRHARC LEGJOBB GÓLLÖVŐI
Cristiano Ronaldo 15
Santillana 15
Darko Kovacsevics 10
Xabi Prieto 9
Pahino 8

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Nacho szereli a jobbon könnyedén Portut.

44. perc Isak elszelel a bal szélen, beadása az ötösn érkező Oyarzabal mögé megy azonban!

A Madrid egy győzelemre áll attól, hogy az idénybeli ötös győzelmi sorozatát beállítsa, sorozatban a negyedik bajnokiján úszhatja meg kapott gól nélkül.

43. perc Modric kissé jobbról, 17-ről, nagy erővel lő kapura, de ment jobbra eldőlve Remiro.

39. perc Isak lőhetne jobbal kapura 17-ről, de elcselezi, Portu beadása meg rossz.

35. perc Kroos remekül szerez labdát, majd kapura lő az ötös bal sarka és Isco passza után, de ment Zubeldia.

Varane beérte Pepét, a legtöbb meccs a légiós védők közül a Realban:
229: Pepe és Varane

227: Santamaría

32. perc Díaz megforgatja Gorosabelt, majd jobbal jócskán a kapu jobb alsó sarka mellé lő 27-ről, kissé jobbról.

30. perc Isco kettőt rúg Isakba a 16-os előtt, szabadrúgás. Isak jobbal 25-ről a sorfalba lő.

26. perc Casemiro lő jobbal Asensio passza után kissé jobbról milliméterekkel a jobb alsó mellé! Remiro hiába vetődött már.

A Madrid utóbbi 11 hazai RSO elleni meccséből 10-et nyert meg, Zidane alatt mind a hármat, átlagosan 3.7 gólt lőve meccsenként.

22. perc LÉC! Vázquez ad jobbról jobbal lágyan középre, Díaz egy méterről a lécre fejel, pontosabban Gorosabel fejéről pattant oda a labda, NAGY MENTÉS! A kipattanóval egy csel után Asensio célozza meg tízről a bal alsót, ezt meg a bevetődő Le Normand éri el. NAGY MENTÉS! Kroos job oldali kornerét 11-ről a léc tetejére fejeli Varane, a kapus is beleért még. Szöglet, veszélytelen.

19. perc Isco remek passzát Modric jobbal 13-ról Le Normandba vágja, előtte Gorosabel lőtte ölön jobbról, 11-ről Courtois-t.

17. perc Modric old meg hátul egy nehéz helyzetet könnyed jobblábas bokapasszal.

15. perc Vázquez szereli a balon acélkeményen Monrealt, kirúgás.

A La Real sok spanyolnak a Sociedad, a Real Madrid meg az El Madrid.

Ez a 91. stadion, ahol a Sociedad játszik a ligában, 93-ban a Real, az Atlético Madrid és a Bilbao szerepelt, a rangsor másodikja a La Real és a Valencia, Barcelona duó.

13. perc Silva passzát Oyarzabal balról ballal középre nyesi, kivágja Nacho.

Courtois 414 perce nem kapott már gólt.

10. perc Modric lágy emelését Le Normand Casemiro elé fejeli, aki ballal 17-ről kapura lő, a védő lábáról a hasára pattan a labda. Tovább, helyes.

8. perc Mendy cselezget a balon, könnyedén szereli Gorosabel.

6. perc Hopp, Monreal passza után Oyarzabal az ötös bal sarka előtt, odalép neki Casemiro… Kirúgás. A VAR szerint is.

1. perc Mezőnyharccal, majd Remiro lép ki Díaz elé Vázquez indítására.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta feketében.

A Real előző 5 hazai meccsét megnyerte, az utóbbi négyen gólt sem kapott.

Ilyen eredményekkel 20 százalék az esély a címvédésre

Egy kis örökmérleg: 158 mérkőzés, 86 madridi és 32 Sociedad-sikerrel, 329, ill. 199 rúgott góllal.