Női kézi BL: Bietigheim–Győri ETO – NSO – Nemzeti Sport

Kezdetét vette a kieséses szakasz a női kézilabda Bajnokok Ligájában: a Győri Audi ETO KC a német Bietigheimhez látogat a nyolcaddöntő első mérkőzésén. Kövesse a találkozót élő, szöveges tudósításunk segítségével!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
SG BBM Bietigheim (német)–Győri Audi ETO KC, Ludwigsburg (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!

ESEMÉNYEK

60. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

60. perc: Maidhof és Fodor lő még egyet-egyet, 20–37.

59. perc: Naidzinavicius szépít egyet, Hansen talál be megint átlövésből. 19–36.

58. perc: Glauser megint hárít, Lukács talál be a szélről, 17–35.

57. perc: újabb sikeres Görbicz-büntető, 17–34.

56. perc: Glauser véd nagyot ziccerben, a túloldalon Hansen talál be. 17–33

54. perc: még egy német időkérés.

54. perc: Amorim is betalál, 17–32.

53. perc: Maidhof bejátszása nem jó, de ő szedi össze a labdát, 17–31.

52. perc: Görbicz lövi be az újabb hetest, majd Fodor talál be gyorsindításból Glauser passza után, 16–31.

51. perc: Braun előtt szabad az út, 16–29.

50. perc: megvan Lukács első találata, 15–29.

50. perc: Schulze talál be, 15–28.

49. perc: Braatset most Amorimtól kap nagy bejátszást, 14–28.

48. perc: Braatset kap remek bejátszást Oftedaltól, 14–27.

47. perc: Maidhof találja meg megint a lyukat a védőfalban, 14–26.

47. perc: Görbicz talál be büntetőből, 13–26.

46. perc: Maidhof talál be, 13–25.

44. perc: német időkérés.

44. perc: megint Nze-Minko előtt alakul ki lövőhelyzet, 12–25.

43. perc: Nze-Minko lő nagy gólt ellentámadásból, 12–24.

42. perc: remek győri támadás végén Lukács lőhet a szélről, de Salamakha véd.

41. perc: Snelder ejtené át Solberget, gyönyörű védéssel jelentkezik a Győr kapusa!

40. perc: Braatset azonnal válaszol, 12–23.

40. perc: most hibázik támadásban a Győr, Snelder büntet, 12–22.

39. perc: Naidzinavicius lövi a bal felsőbe a hetest, 11–22.

38. perc: Fodor gyönyörűen fejezi be a győri akciót, 10–22.

37. perc: Berger megy végig a győri labdaeladás után, 10–21.

36. perc: Kudlacz-Gloc szerzi a második félidő első bietigheimi gólját, 9–21.

34. perc: Kristiansen előtt szabad az út, 8–21.

33. perc: Edwige lök egyet a falban, két percre leül.

32. perc: remek bejátszás után Edwige talál be, 8–20.

31. perc: Fodor Csenge érkezett a bal szélre a második félidőre, meg is szerzi az első gólját. 8–19

31. perc: FOLYTATJUK!

30. perc: Solberg nagy védésével VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! 8–18, vagyis tíz gól közte a szünetben.

30. perc: Amorimot küldik le két percre.

30. perc: Berger védekezik belül, Kristiansen dobja be a hetest. 8–18

29. perc: Kudlacz-Gloc előtt nincs védő, ki is használja, 8–17.

27. perc: Naidzinevicius tüzel talpról, Oftedal azonnal válaszol, 7–17.

26. perc: megint Faluvégi fejezi be jól a támadást, 6–16.

25. perc: végigjátssza ezt a támadást az ETO, Faluvégi kap üresen labdát a szélen. 6–15

24. perc: Edwige is kap egy figyelmeztetést.

23. perc: Berger ráncigálja meg Hansent, sárga lap.

23. perc: Solberg is hozzáteszi a magáét hátul, immár ötödször hárít. Most Berger lövését hatástalanítja.

21. perc: Oftedal kerül nagy helyzetbe, nem is rontja el. Loerper gyorsan válaszol, 6–14.

21. perc: jön Danyi Gábor első időkérése.

19. perc:
Maindhof hozza eggyel közelebb a Bietigheimet, 5–13.

19. perc: Görbicz második hetese is jó, 4–13.

17. perc: Kudlacz-Gloc találja meg a rést, majd Berger is betalál a szélről, 4–12.

17. perc: Kristiansen robog végig a pályán, 2–12.

16. perc: Hansené a következő találat, 2–11.

15. perc: Naidzinavicius hetese a kapufán csattan.

15. perc: Nze-Minko tüzel óriási erővel, 2–10.

14. perc: Naidzinaviciusé a második német gól, Faluvégi gyorsan válaszol. 2–9

12. perc: Faluvégi üres kapus góljával 1–8.

12. perc: Maidhofnak kell leülnie két percre.

12. perc: Nze-Minko robog végig a pályán feltartóztathatatlanul, 1–7.

11. perc: eljött az első hazai időkérés ideje.

11. perc:
Braatsetnek is megvan az első gól, 1–6.

10. perc: Faluvégi robog végig a szélen, de Salamakha ezt védi.

9. perc: Kristiansen megint talpról tüzel, 1–5.

8. perc: Bergeré az első hazai gól, 1–4.

8. perc: Oftedal veri meg emberét egy az egyben, 0–4.

7. perc: Görbicz húzza be a szélről, 0–3.

6. perc: Naidzinavicius lök egyet Oftedalon, két percre leül.

4. perc: Braatset harcol ki hetest, Görbicz Anita dobja be. 0–2

3. perc: Kristiansen talpról lövi ki a bal alsót. 0–1

2. perc: az első gólt viszont a túloldalon Lauenroth szerezhetné meg egy gyors ellentámadás után, de a kapufát trafálja telibe.

1. perc: KEZDÜNK! A Győré az első támadás.

ELŐZMÉNYEK (B. B., P. B.)

Alapesetben a címvédő Győrnek a mostani és a következő hétvégén nem lenne jelenése a Bajnokok Ligájában. Az eredeti kiírás szerint a B-csoport győzteseként a nyolcaddöntőben nem kellett volna pályára lépnie, de az európai szövetség a főtábla utolsó fordulója előtt úgy döntött, a járvány okozta kálvária miatt senki sem búcsúzik a csoportkör után, így mindenkinek játszania kell a 16 között az egyenes kieséses rendszerben. Nyilván az ETO-nak nem jelenthet gondot a másik nyolcas utolsó helyezettje, a Bietig­heim búcsúztatása, így viszont megint módosítani kellett a programot, a felkészülés menetét, ami váratlan és cseppet sem örömteli helyzet. A győriek az utóbbi hetekben hazai bajnokikon hangolódhattak a BL egyenes kieséses szakaszára.

„Sikerült felkészülnünk a BL folytatására – mondta Stine Oftedal, az ETO norvég irányítója. – Sok idegenbeli mérkőzést vívtunk, ám koncentráltak maradtunk és folyamatosan fejlődtünk az utóbbi meccseinken. Minden lehetőséget igyekeztünk megragadni, hogy gyakoroljunk az elkövetkezendő szakaszra.”

Az első akadályt tehát a Bietigheim jelenti, amely csak egy győzelmet aratott a csoportkörben – igaz, azt épp a BL másik magyar együttese, a Ferencváros ellen. Az elitsorozatban legutóbb 2018. január végén alulmaradó, 51 meccse veretlen Győr toronymagas esélyese a párharcnak, de azért nem árt óvatosnak lennie.

„A németeknek sok jó játékosuk van, bőven van bennük potenciál – folytatta Oftedal. – Láttuk, hogy többször is szerencsétlenül alakultak a meccseik a csoportkörben, ezért tudjuk, hogy kemény feladat vár ránk. A legjobbunkat kell nyújtanunk.”

A világklasszis szerint mentálisan könnyű felkészülni egy ilyen összecsapásra, hiszen tudják, aki nyer, továbbmegy, a vesztesnek viszont lezárul a sorozat. Ezért állnak úgy hozzá, hogy a Bietigheim nagyon erős rivális. Az a győri játékosok eszébe sem jut, hogy már a negyeddöntős ellenfélen gondolkodjanak, arra ráérnek akkor, ha túljutnak a németeken – mindkét magyar résztvevő továbbjutása esetén a legjobb nyolc között Győr–FTC csatát rendeznek. Jó hír a BL-idényben eddig meccsenként átlagban a legtöbb, 32.6 gólt szerző ETO szempontjából, hogy a csapattal együtt elutazott Németországba Eduarda Amorim is, aki az elmúlt heteket kihagyta sérülése miatt.

A hazaiaknál Emily Sando kimaradt a keretből egy fejsérülés miatt, vélhetően inkább elővigyázatosságból, azonban így csak egy kapussal jött a mai meccsre a német csapat. Karolina Kudlacz-Gloc visszatér a Bietigheimbe.

ELLENFÉLNÉZŐ
BIETIGHEIM–GYŐR

Nem játszottak még egymás ellen az európai kupákban.
A Bietigheim kiemelkedő eredményei: 2x Bundesliga-1. (2017, 2019), 2x Bundesliga-2. (2018, 2020), Német Kupa-győztes (2018), EHF-kupa-2. (2017), BL-középdöntős (2018), BL-főtáblás (2019, 2020, 2021)