Magabiztos magyar győzelem Pozsonyban Szlovákia ellen – NSO – Nemzeti Sport

A Gulyás István szövetségi kapitány vezette magyar férfi kézilabda-válogatott 30–15-re nyert Szlovákiában, EHF Eurokupa-mérkőzésen.

Magabiztos magyar győzelem Pozsonyban Szlovákia ellen (Fotó: mksz.hu)

KÉZILABDA
FÉRFI EUROKUPA
3. FORDULÓ
Szlovákia–Magyarország 15–30 (8–17)

ÖSSZEFOGLALÓ

Amikor a 20. percben a remekül védő Mikler Roland laza gólt dobott a szlovákok kapujába, kis túlzással el is dőlt a mérkőzés sorsa. Bár hét fontos játékos sem utazhatott el Pozsonyba a magyar férfi kézilabda-válogatottal a Szlovákia elleni Eurokupa-mérkőzésre, egyrészt a házigazda is erősen tartalékos volt, másrészt sokkal jobb formában van idén a magyar csapat, mint az ellenfél, harmadrészt, mint ez hamar kiderült, a magyar csapat egyszerűen sokkal jobb, mint a szlovák…

Dicséretes idei mérleggel várta a részben hazai rendezésű Európa-bajnokság selejtezőjét helyettesítő Eurokupa folytatását a magyar férfiválogatott, amely rendes játékidőben csak az Eb-címvédő spanyoloktól kapott ki ebben a naptári évben, és most Szlovákiában sem szenvedett vereséget (az Eurokupa-mérkőzéseken a 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokság előtt selejtezőn nem szereplő csapatok, azaz a rendező országok válogatottjai, valamint a legutóbbi kontinensviadal két döntőse, Spanyolország és Horvátország vesznek részt).

Pozsonyban remekelt a kapuban Mikler Roland, ez megalapozta a magyar fölényt, Máthé Dominik és Hanusz Egon uralta a pálya tengelyét, Topic Petar hatásosan védekezett, és a szélsők közül Bóka Bendegúz és Pedri is jó ütemben lőtte a gólokat.

A félidőt követően a hazaiakat 12 perces gólcsendre kényszerítette Mikler és a magyar fal, majd következtek Ligetvári Patrik nagy pillanatai és nagy góljai. A hajrára kiengedett picit a magyar csapat, de a vége így is 30–15 lett ide.

Visszavágó két nap múlva, Magyarországon, Győrben.

A mérkőzés összefoglalója

KORÁBBAN
Magyarország–Spanyolország 32–29
Horvátország–Magyarország 31–27
Horvátország–Spanyolország 31–28

A KÖVETKEZŐ MÉRKŐZÉS
2021. március 14., 15:00, Győr: Magyarország–Szlovákia (Tv: M4 Sport)

PERCRŐL PERCRE

Mikler a lövések 60 százalékát fogta ma.

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

59. perc Hruscak a lécre lő kissé jobbról. Még egy magyar támadás lesz. De nincs gól.

58. perc Máthé a lécre pattint ballal.

58. perc Urban ellöki Topicot, hetes és két perc.

57. perc Hruscak ismét villant egy átlövésgólt.

56. perc Szép magyar attak, Pedro ziccerét fogja azonban a hazai kapus, Konecny. Győri remekül védekezik aztán az ifjabb Briatkán.

54. perc Máthé indítását Topic a hatosról a bal felsőbe vágja.

53. perc Győri szélről már rosszul céloz, Bogár ziccere ellenben hibátlan. De Ligetvári keze is elsül! 13–29!

52. perc Győri is megszerzi az első gólját, szétnyílt előtte a hazai fal, köszönte szépen. 12–28

50. perc Nagyon nem figyel a magyar csapat, Kucsera ziccerezhet a magyar támadásból, de Ligetvári gyorsan lehűti a kedélyeket átlövésből. 12–27!

49. perc Pedro labdát szerez, de visszafújják. Kukucka mester erre időt kér.

48. perc Ligetvári akkora gólt szór átlövésből, hogy azt Gulyás sem hiszi… 11–26

46. perc Rakus sem tud szélről túljárni Mikler eszén, Máthé átlövése már gólba torkollik, tízgólos a magyar fiú!

45. perc Nyitott hazai védekezés, Máthé passzát volt klubtársa, Topic értékesíti könnyedén és magabiztosan.

44. perc Bóka bombája a lécen csattan, majd hátul összehoz egy hetest. Kucsera köszöni szépen. 11–23!

43. perc Máthé irgalmatlan nagy, kapufás gólt szór a hetesből.

43. perc Rakus a bal szélről hamar válaszol azonban. Topicot feldöntik elöl, hetes!

42. perc Szép hazai támadás, Slaninka közelről eredményes, beállóból. 9–21! De csak Topic befordulásáig, Máthéé a gólpassz.

40. perc Mikler újabb átlövést fog, tíz perce nem lőtt már gólt a házigazda! De Ligetvári balkezes, nyolcméteres dobása sem az igazi.

40. perc Hanusz és Pedro remek előkészítése után ziccerben Topic, újabb gól. És szlovák időkérés.

38. perc Máthé ezt is beszórja. 8–20!

37. perc Hanusz okosan találja meg Topicot, lerántják, hetes.

36. perc Mikler nagy formában van, kontra, Pedro ziccert ront, de szabaddobás. J. Briatka emberfogót játszik, ez megzavarja Máthét, nálunk Pedro “söpröget”, véd is Mikler.

34. perc Máthé pedig értékesíti okosan a Bóka által kiharcolt hetest. Mikler véd, de Pedro ziccerből a lécre pattintja a labdát!

33. perc Recicar kiáll két percre. Nem sokkal előtte járt le az előző, még az első félidőből áthozott magyar emberelőny.

32. perc Hruscak átlövését fogja Mikler, majd Recicak ziccerét is!

31. perc Szépen találja meg a rést a hazai falon Máthé.

31. PERC FOLYTATJUK!

30. PERC EZZEL VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Hanusz passzával Bóka balról szépen beugik, 8–17!

30. perc Recicar kiáll Hanusz megütéséért.

29. perc Hanusz jobbal kidobja oldalra, Ancsin a földről lövi szét a jobb felső sarkot. Mikler ziccert véd lábbal, Slaninka nagy bánatára, Hruscakot meg blokkolja a védelmünk. Hruscak meg nagy gólt lő nyolcról, ballal, középről, a jobb felső sarokba.

27. perc Chupryna véd hatalmasat Ancsin emelése után, éppen csak beért a kapu elé a csere után! Topic kap két percet. Mikler meg gólt Recicar átlövéséből.

26. perc Mikler véd, Hanusz indít, Pedro repül. Egyszerű ez…

25. perc Szita indít, Topic koncentráltan fejezi be a kontrát. 6–14!

23. perc Ancsin átlövése csodás. Kucsera átlövése is az, sajnos.

22. perc M. Briatka jobbal a lécre lő! 5–12

22. perc Ligetvári kiáll, Mahacot lökte fel, hetes is.

21. perc Az első hazai védés, Chupryna fogja Bóka szélről jövő, félmagas, jobblábas dobását!

20. perc Mikler szerez üres kapus gólt. 5–12

19. perc Hanusz most jobbra ad gólpasszt Pedrónak, köszöni szépen, jó a ziccerezés.

18. perc Slaninka ismét kiáll két percre.

16. perc Hruscak ismét lecsap, Máthé kiteszi a bal szélre, Bóka értékesíti a ziccert. Nincs védésük még a hazai kapusoknak! Topic kap potya passzt, Máthé azonnal előretolja Bókának, ziccerezhet. Gól és hazai időkérés.

15. perc Hruscak eredményes ismét balról ballal felugrásból, Máthé azonban villámgyorsan kiharcol és értékesít egy hetest, hazai kapuscsere ide vagy oda. 4–8

14. perc Hanusz remek passzát Pedro a bal szélről bevágja, magabiztosan, 3–7. Előtte hazai részről Recicar volt eredményes.

12. perc Lecsap a rutinos Hruscak, nem tudta megállítani őt a fal, Miklernek esélyes nincs. Máthé ellen sincs ma gyógyszer, a negyedik találata!

11. perc Máthé labdaszerzése remek, indítása már nem annyira.

10. perc Máthé a bal felsőbe sóhajtja szépen a labdát. 2–5

10. perc Topic kiharcol egy hetest, előtte Slaninka kiállt két percre.

8. perc Bóka remek védekezés után ziccert ront, Rabek köszöni szépen, góllal fejezi be a kontrát, de azonnal válaszol a kilencesről Máthé. 2–4!

6. perc M. Briatka hetesét védi Mikler! Slaninka ziccert ront, Szita aztán dettó, a másik kapu előtt.

5. perc Hruscak lövése rosssz, Máthé elejti, majd jön egy hetes, meg egy sárga Ligetvárinak.

4. perc Alakul, Máthé átlövésből, kissé balról, Topic középről, klasszikus bedobói posztról és módszerrel eredményes. 1–3

3. perc Mikler újabb bravúrja, most a bal alsó előtt ügyeskedik. Ma lett a 10. legtöbb válogatottsággal rendelkező férfi kézilabdásunk.

2. perc M. Briatka a bal szélről már eredményes, Szita azonnal válaszol középről.

1. perc Mikler védi a jobb alsó előtt Hruscak átlövését, sokkal jobb a válasz Máthétól, de ment a kapufa.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a mieink piros-fehér mezben és fehér nadrágban.

Lékai Máté sincs itt Rosta, Bodó, Bősz, Balogh, Bánhidi és Borbély mellett tehát ő sem vethető be. Bölcsességfog.

A magyar válogatottal kapcsolatos hír, hogy a lengyel Wisla Plockban légióskodó Szita Zoltán a Mol-Pick Szeged játékosa lehet legkésőbb a jövő nyáron – az M4 Sport értesülései szerint a 23 éves balátlövő már meg is egyezett a Tisza-parti klubbal.

Legutóbb egymás ellen:
2019 06.12., Eperjes, Eb-selejtező: Szlovákia–Magyarország 20–21 (8–9)
Legjobb magyar dobók: Ancsin G., Máthé D. 4–4

„Sajnáljuk, hogy Bodó Richárd nem tud együtt készülni velünk, reméljük, hogy nem lesz változás a többi játékost illetően, hogy aki itt van, az egészséges marad. Délelőttönként erőnléti, délután labdás edzéseink vannak, igyekszünk minden játékelemet felfrissíteni, begyakorolni – számolt be Gulyás István szövetségi kapitány az mksz.hu-nak. – Nagyon örülünk minden ilyen lehetőségnek, amikor együtt tud készülni a válogatott, a nemzetközi mérkőzéseknek pedig kifejezetten, hiszen láthattuk, hogy a vb előtt kimaradó hosszú hónapok érezhetők voltak a csapat játékán, fontos a folyamatos közös munka megléte. Ezeket a mérkőzéseket pedig a hibáink kijavítására, az együttes összecsiszolására remekül fel tudjuk használni. Figyelemmel kísértük a szlovákok szerda esti spanyolok elleni összecsapását is, amely szintén segíti a pénteki és vasárnapi meccsekre való felkészülésünket.”

„A koronavírusos fertőzésem után sokáig nem volt jó a vérképem, ezért kellett kihagynom az egyiptomi világbajnokságot  – mondta a Nemzeti Sportnak az 55-szörös válogatott Ligetvári, akinél még december 8-án mutatták ki a betegséget. – De ezzel már nem szeretnék foglalkozni, az a fontos, hogy ismét itt lehetek a srácokkal. A tévén keresztül amúgy is azt láttam, hogy a csapatnak nem volt szüksége rám a vébén, nélkülem is boldogult. Jó erőben érzem magam, a hangulatomra sem lehet panasz, mert mostanság sok játéklehetőséget kaptam a klubomban. A szakmai stáb majd eldönti, hogy a védekezés mellett támadásban is szerepet szán-e nekem a szlovákok ellen, én mindenesetre készen állok. Két meghatározó játékosunk, Bánhidi Bence és Bodó Ricsi is hiányzik, mindkettő fontos láncszeme a rendszerünknek, ezúton is jobbulást kívánok nekik. Bence pótlását főleg Rosta Miki oldhatja meg, akire ilyen helyzetben is lehet számítani.”

Gulyás István szövetségi kapitány szerda óta napi két edzést vezényel, egy-egy erőnlétit és labdásat, ám nem győzi hangsúlyozni, hogy még az eredménynél is fontosabb most, hogy mindenki egészséges maradjon. A Telekom Veszprém balátlövője, Ligetvári Patrik végre visszatér a válogatottba.

A szlovákokkal már a vb-felkészülés során is megmérkőztünk volna, ám ahogy mostanság lenni szokott, a koronavírus-járvány közbeszólt, ezért a januári találkozót végül törölték. A pénteki meccs játékoskeretét is részben a pandémia alakította ki a mieinknél, a szegediek balátlövője, Bodó Richárd ugyanis fél éven belül másodszor adott pozitív eredményt az ilyenkor szokásos PCR-teszten, míg klubtársa, a beálló Bánhidi Bence ujjproblémákkal bajlódik. Rajtuk kívül a Tatabánya sérült jobbátlövője, Balogh Zsolt és a Veszprémi KKFT kézközépcsonttörést szenvedő kapusa, Borbély Ádám sem lesz ott pénteken Pozsonyban, majd két nappal később Győrben.

Impozáns idei mérleggel várja a részben hazai rendezésű Európa-bajnokság selejtezőjét helyettesítő Eurokupa folytatását a magyar férfiválogatott, amely rendes játékidőben csak az Eb-címvédő spanyoloktól kapott ki ebben a naptári évben. A januári világbajnokságot öt győzelemmel, egy vereséggel és egy hosszabbításos vereséggel az ötödik helyen záró Gulyás-csapatnak éppen ezért nem jelenthet gondot Szlovákia, amely kedden mindössze nyolc gólra volt képes az első félidőben Spanyolország ellen.

A szlovákok elleni Eurokupa-meccsen a magyar férfi kézilabda-válogatottba visszatérő veszprémi balátlövő, Ligetvári Patrik készen áll arra, hogy az ellenfél kapuja előtt is bizonyítson.

Az Eurokupa-mérkőzéseken a 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokság előtt selejtezőn nem szereplő csapatok, azaz a rendező országok válogatottjai, valamint a legutóbbi kontinensviadal két döntőse, Spanyolország és Horvátország vesznek részt.

A keretben 19 játékos kapott helyet, a világbajnoki 5. helyezett együttesből Balogh Zsolt és Bánhidi Bence ezúttal nem lesz ott a keretben, Ligetvári Patrik viszont ismét a válogatott tagja lehet – emelte ki az MKSZ.

„Nagyon szomorú és csalódott vagyok a történtek miatt – nyilatkozta Bodó Richárd.Ősszel a csapatból elsőként kaptam el a koronavírust, most pedig ismét fertőzött vagyok. Nem nagyon tudok mit mondani, rendkívül lesújtott a hír. Jól voltam, jó formában játszottam, vasárnap a Balatonfüred ellen kilenc gólig jutottam. Alig vártam a válogatott összetartását, a Szegeddel pedig a Veszprém elleni rangadóra, a Kiel elleni BL-párharcra, illetve a Magyar Kupa befejező részére készültünk, ezek azok a mérkőzések, a szezonnak az a szakasza, amit a legjobban várunk. Nincs mit tennem, most sokadszor következik a kötelező pihenés, nagyon remélem, hogy tüneteim ezúttal nem lesznek.”

Bodó Richárd az ősszel már átesett a betegségen. Most ismét házi karanténba került.

A magyar férfi válogatott március 12-én és 14-én Szlovákiával küzd meg az EHF Eurokupában. Bodó Richárdot – a többiekhez hasonlóan – a felkészülés kezdete előtt tesztelték, így a nemzeti együttes többi tagjának nem kell karanténba vonulnia. A Szeged keretéből más nem adott pozitív mintát.

Ismét pozitív lett Bodó Richárd koronavírustesztje – jelentette be a játékos klubja, a Mol-Pick Szeged és a Magyar Kézilabda-szövetség a hivatalos honlapján.

A VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: Borbély Ádám (Veszprémi KKFT), Mikler Roland (Mol-Pick Szeged), Székely Márton (Telekom Veszprém)
Jobbszélsők: Hornyák Péter (Grundfos Tatabánya), Rodriguez Álvarez Pedro (Balatonfüredi KSE)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Grundfos Tatabánya), Máthé Dominik (Elverum – Norvégia)
Irányítók: Győri Mátyás (Grundfos Tatabánya), Hanusz Egon (Csurgói KK), Lékai Máté (Telekom Veszprém), Nagy Bence (Ferencváros)
Beállók: Rosta Miklós (Mol-Pick Szeged), Sipos Adrián (Grundfos Tatabánya), Topic Petar (Balatonfüredi KSE)
Balátlövők: Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém), Szita Zoltán (Orlen Wisla Plock – Lengyelország)
Balszélsők: Bóka Bendegúz (Balatonfüredi KSE), Sunajko Stefan (Grundfos Tatabánya)

Szövetségi kapitány: Gulyás István

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZLOVÁKIA–MAGYARORSZÁG MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!