Férfi kézi-vb: Spanyolország–Magyarország – NSO – Nemzeti Sport

Két biztos továbbjutó csap össze az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság I. számú középdöntős csoportjában az utolsó fordulóban: a még hibátlan mérleggel rendelkező magyar válogatott az Eb-címvédő spanyolokkal találkozik. A mérkőzés tétje a csoportgyőzelmen túl, hogy a mieink a franciákkal vagy a norvégokkal kerülnek-e szembe a szerdai negyeddöntőben.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, EGYIPTOM
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
I. CSOPORT (ÚJ FŐVÁROS)
SPANYOLORSZÁG–MAGYARORSZÁG 35–26 (21–14) – élőben az NSO-n!

PERCRŐL PERCRE

MÁSODIK FÉLIDŐ

59. perc: Canellas
harcolt ki hetest, amelyet Gómez megint bepattintott. 35–26
58. perc: Rosta
ziccerben lőtt fölé. Utána labdát loptunk, Rosta ezer méterről lőtt, persze hogy nem ment be.
57. perc: Előbb Nagy Bence lőtt szép gólt, majd gyors középkezdés után a spanyolok is betaláltak. 34–26
57. perc:
Hetest kaptak a spanyolok, valamint emberelőnyt is. A hetest Gómez a jobb felsőbe pattintotta. 33–25
56. perc: Ancsin
engedte el alulról, és ez meglepte a spanyolokat. 32–25
56. perc: Marchán
kapott szenzációs passzt, és a kapuba pattintott. 32–24
55. perc:
Újabb labdaeladás a spanyoloknál, ezúttal Győri lőtt az üres kapuba a saját térfelünkről. 31–24
54. perc:
Labdát szereztünk, Rosta pedig az üres kapuba vágta a labdát. 31–23
54. perc: Nagy
passzából Rosta lőtt gólt, ráadásul egy emberelőnyt is kiharcolt. 31–22
53. perc: Gómez a jobb szélről ugrott be nagy szögben, és a hálóba pattintott. 31–21
52. perc: Borbély
védése után Hornyák összeszedte a kipattanót, Sunajko a bal szélről nagyon szép gólt lőtt a bal fölsőbe. 30–21
51. perc: Nagy Bence
balra kisodródva lőtte el, és a labda a hosszú sarokba pattant. 30–20
50. perc: Canellas
lövését Borbély védte, de visszakerült a labda hozzájuk, amíg Maqueda rosszul nem passzolt.
50. perc: Rontottak a spanyolok támadásban, Győri pedig átlövésből zúdította a labdát a jobb alsóba. 30–19
49. perc: Hornyák
lövése Pérezt de Vargasról a kapufára pattant, onnan meg kifelé.
48. perc: Entrerrios lőtt talpról nagy gólt a jobb alsóba. 30–18
48. perc: Győri harcolt ki emberelőnyt, Ancsin pedig a szaggatottról lőtt nagy gólt. 29–18
47. perc:
Csakhogy a spanyolok gyorsan indultak, Gómez használta ki a helyzetét. 29–17
47. perc: Ancsinra hatottak a szavak, ráment a védelemre, és bedobta. 28–17
46. perc: Gulyás István arra kérte a csapatot, hogy emelje fel a fejét, és támadja bátran a spanyol védelmet. Meglátjuk…
46. perc: Magyar időkérés.
46. perc: Borbély védte ki Gómez ziccerét, ez szép volt.
45. perc: A spanyolok nyitott védekezése nem ízlik a csapatnak, igazából helyzetbe sem tudunk kerülni, ezért maradnak a távoli átlövések. Ahogy most is. Nagy Bence találta el a kapus lábát.
44. perc: Topic kapott két percet, a spanyolok egy hetest, mi pedig egy újabb gólt, mert Gómez bedobta. 28–16
44. perc: Régen
szereztünk gólt, és most sem sikerült, mert Ancsin rossz lövését könnyen védte a kapus.
43. perc: Ancsin lövése is a kapus zsákmánya lett, a másik oldalon Gómez a jobb szélről szépen betette. 27–16
42. perc: Bodó
lövöldöz, csak most Pérez de Vargast találta el. Ellentétben Maquedával, aki a saját szaggatottjáról emelt az üres kapunkba. 26–16
41. perc:
Nincs meg a tíz közte, mert Figueras hihetetlen ziccert hagyott ki. A kapufa mentett.
41. perc: Maqueda indult be, Máthé meglökte a levegőben, kétperces büntetést kapott.
40. perc: Bodó nem hagyta magát, csakhogy leblokkolták a lövését.
39. perc: Maqueda bezzeg megtalálta a bal alsót, ez így nem szép. 25–16
39. perc: Bodó
nem adja fel, de ez sem jött be, most a kapufa mentett…
38. perc: Gómez kapta a labdát a jobb szélen, bevágta a rövidbe immár Borbélynak, mert ő védi a magyar kaput. 24–16
37. perc: Bodó
jó csel után került helyzetbe, aztán eltalálta Pérez de Vargast.
36. perc: Bodó
lövése mellé szállt, indult Guardiola, és belőtte a helyzetét. 23–16
36. perc: Máthé
nagy labdájából Rosta dobhatott ziccert, de védett a kapus. Az ellentámadásból Dani Dujshebaev lőtt gólt. 22–16
35. perc: Figueras
ejtése a kapufáról jött ki.
34. perc: Maqueda tört be, de hibázott, az ellentámadásból pedig Bodó lövését védte Pérez de Vargas, de maradt a labda nálunk. Hornyák lövése a kapusban halt el.
32. perc: Hosszan támadtak a spanyolok, passzív is volt, labdát szerzett Hornyák, és be is dobta a ziccerét. 21–16
31. perc:
Az első támadás nekünk jutott, Hanusz harcolt ki hetest, ráadásul emberelőnybe is kerültünk Morros kiállítása miatt. A hetest Máthé a hálóba pattintotta. 21–15

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, jól megszórták magukat a spanyolok. 21–14
30. perc:
Belemenést fújtak a spanyoloknál, majd Balogh a kapufát találta el, a kipattanót összeszedték, nem figyeltünk Morrosra, aki betekerte a ziccert. 21–14
29. perc: Balogh
eldőlve lőtt hatalmas gólt a bal fölsőbe. 20–14
29. perc: Maqueda
irtózatosan nagy gólt szerzett. A jobb felsőt pókhálózta ki. 20–13
28. perc:
Kevés volt a mozgás, de mégis gól lett a vége, mert Győri betörés után lőtt a bal fölsőbe. 19–13
27. perc:
Újabb elrontott lövésünk után Fernández a bal szélről lőtt a rövid sarokba. 19–12
26. perc: Hihetetlen…
Két védőnk között kapott labdát láb között Figueras, aztán be is lőtte. 18–12
26. perc:
Végre egy magyar gól! Hanusz ügyes egyéni akció végén lőtt a bal alsóba. 17–12
25. perc: Soléval
tenni kéne valamit, mert a nyolcadik gólját dobta a jobb szélről… 17–11
24. perc:
Úgy tűnt, megszerezzük a labdát, de Solé lecsapott rá, a lövésébe Székely beleért, de róla bepattant. 16–11
24. perc: Rostánál
fújtak szabálytalanságot, így nehéz lesz feljönni…
23. perc: Sarmiento passzt imitált, majd betört, és a kapunk bal oldalába lőtt. 15–11
23. perc: Nagy Bencét
küldték ki két percre visszahúzásért.
22. perc: Balogh futott be két védő közé remek ütemben, kapta is a labdát, és belőtte a jobb alsóba. 14–11
22. perc: Magyar időkérés.
22. perc: Balogh
rossz passza után Canellas dobhatott ziccert, Székely viszont védett!
21. perc: Most Győri adta el a labdát, Solé ezúttal is indult, és most sem hibázott. 14–10
20. perc: Nagy Bence
lövése kijött a kapusról, Solé indult, és bedobta a ziccert. 13–10
20. perc: Solé
megint belopakodott középre a jobb szélről, és nem tette meg a szívességet, hogy kihagyja a helyzetét. 12–10
19. perc: Labdát loptunk, Ancsin indította Sunajkót, aki bevágta a ziccert. 11–10
18. perc: Sunajko
labdát lopott, majd szép támadás végén Balogh a jobb kapufa segítségével lőtt újabb gólt. 11–9
17. perc: Győri
lőtt nem túl jó helyzetből, simán védett Pérez de Vargas.
16. perc:
Megint eladtuk a labdát, indult Fernández, és a léc alá vágta a ziccert. 11–8
16. perc: Pérez de Vargas
védett remekül, az ellenakcióból Solé lőtt Székely védett, videóztak, hogy túljutott-e a labda a gólvonalon, és bizony bent volt. 10–8
15. perc: Marchán
kapott szép labdát a vonalon, be is lőtte, ahogy kell. 9–8
14. perc: Győri
átadást imitált, ehelyett betört két védő közé, és a kapu közepébe lőtt. 8–8
14. perc: Solé
keveredett átlövő pozícióba, és be is bombázta a jobb alsóba. 8–7
13. perc:
Rossz spanyol bejátszás után Sunajko indult gyorsan, és könnyű góllal egyenlített. 7–7
12. perc:
Újabb labdaszerzés, ezúttal Topic szedte össze, és ő is az üres kapuba lőtt. 7–6
12. perc:
A szemfüles Győri lopott labdát, majd a szaggatottunkról az üres kapuba lőtt. 7–5
11. perc: Hanusz
harcolt ki hetest betörés után, ráadásul emberelőnybe is kerültünk. A hetest Balogh ezúttal is bevágta. 7–4
11. perc: Sunajko
jó védekezése után maradt a labda a már kiegészült spanyoloknál, Maqueda lövését azonban most Székely elcsípte.
9. perc: Szép volt! Szita újra vállalkozott, és a kapuba lőtt. 7–3
9. perc: Maqueda
emelkedett a magasba, és biztosan bevágta. 7–2
8. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Balogh nagy lendülettel mellé lőtt.
7. perc: Hiába védett szépen Székely, a kipattanót eladtuk. Folytathatták az akciót a spanyolok, Canellas a jobb alsóba lőtt. 6–2
6. perc: Hanusz
most helyzetbe került, de védett a spanyol kapus.
6. perc: Óriási labdát kapott Fernández, be is lőtte a vonalról. 5–2
5. perc:
Kivédekezett spanyol támadás után Hanusz lépéshibával állította meg a magyar akciót…
4. perc: Szita csak betalált végre kissé balról. 4–2
4. perc: Szita
lövése a kapufáról nem ment be, ellentétben Marchánnal, aki beállóból lőtte be. 4–1
3. perc:
Rontott lövés a magyar oldalon, a másikon Solé lőhetett, ez is Székely lábáról ment be. 3–1
3. perc:
Szerencsés góllal szereztek vezetést a spanyolok, Entrerrios lövése Székely sarkáról ment be. 2–1
2. perc: Balogh
passzából Rosta fordult be, és harcolt ki hetest. A hetest Balogh a jobb alsóba lőtte. 1–1
1. perc: Canellas
suhintotta meg a kezét, a labda pedig a jobb alsóba vágódott. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a spanyolok piros-feketében, a magyar csapat tiszta zöldben játszik.

ELŐZMÉNYEK

A magyar férfi kézilabda-válogatott 20 fős keretéből Bánhidi Bencét, Lékai Mátét, Mikler Rolandot és Rodríguez Pedrót nem nevezte a Spanyolország elleni világbajnoki középdőntős mérkőzésre a szakmai stáb, ők pihennek a negyeddöntőre.

A mérkőzés előtti esélylatolgatásunkat itt lehet elolvasni.

ELLENFÉLNÉZŐ: SPANYOLORSZÁG
Legjobb eredményei
Olimpia:
 3. hely (1996, 2000, 2008) – 9 részvétel
Vb: 1. hely (2005, 2013) – 18 részvétel
Eb: 1. hely (2018, 2020) – 14 részvétel
Magyar mérleg ellene: 37 mérkőzés, 13 győzelem, 5 döntetlen, 19 vereség, 888–912-es gólkülönbség
Legutóbb egymás ellen: 2020. november 4., Veszprém, Eurokupa, Magyarország–Spanyolország 32–29 (17–13)

18.00: Argentína–Katar
20.30: Dánia–Horvátország (Tv: M4 Sport)