Ekler Luca világcsúccsal aranyérmes – Mandiner.hu

A szombathelyi sportoló fő számában, távolugrásban győzött a paralimpián.

Saját világcsúcsát megjavítva, 563 centis ugrással aranyérmet nyert Ekler Luca kedden távolugrásban, a T38-as kategóriában a tokiói paralimpián.

Ekler Luca az idei bydgoszcz-i Európa-bajnokságon ugrott először világcsúcsot, de akkor még csak beállította az addigi, 551 centis rekordot. Azonban szinte biztos volt, hogy ezt képes megdönteni, miután a tavalyi, budapesti Honvéd-kupán 587 centis egyéni csúcsot állított fel az épek között, az azonban a parasportban nem lehetett világcsúcs.

A tokiói paralimpia döntőjében viszont már elsőre 560 centit ugrott, kilenc centivel megdöntve saját rekordját, amit végül 563-ra javított a harmadik kísérletre. Mivel senki nem tudta még megközelíteni sem, a TFSE 22 éves sportolója, Szalma László tanítványa a magyar küldöttség negyedik, talán legsimább aranyérmét szerezte.