Bundesliga: a Bayern zsinórban nyolcadszor került hátrányba – 0–2-ről fordított – Nemzeti Sport

A Bayern München hazai pályán kétgólos hátrányból fordított, és 5–2-re nyert a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában. A vendégcsapatban több mint hat hónap után először kapott lehetőséget bajnoki mérkőzésen Szalai Ádám, a magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya.

Niklas Süle szerezte a Bayern harmadik gólját (Fotó: AFP)

Kétség ne férjen hozzá, a Bayern München jó formában várhatta a kiesőzónában tanyázó Mainz elleni bajnokit. A bajorok a legutóbbi tizenegy bajnokijukon mindig szereztek legalább egy pontot, ám az azért igért némi izgalmat, hogy a legutóbbi hét meccsén mindig az aktuális ellenfele szerezte meg a vezetést, legutóbb a Köln ellen volt „rajt-cél” győzelemre képes Hans-Dieter Flick alakulata.

Szinte már nem is jelentett meglepetést, hogy a 32. percben Jonathan Burkardt góljával zsinórban a nyolcadik bajnokiján is hátrányba került a Bayern (0–1). Az már inkább, hogy az első félidő végén Alexander Hack fejesével meg is duplázta a fórt a vendégcsapat (0–2).

A fordulás után is a mainziak előtt adódott az első ziccer: Danny Latza közeli lövése csattant a bal kapufán. S ezzel a vendégcsapat szerencséje pillanatok alatt el is illant. No nem azért, mert az 59. percben Robin Quaison remek átlövése is a lécen csattant, hanem azért, mert a két kapufa között a Bayern pikk-pakk kiegyenlített.

Az 50. percben Alphonso Davies balról beadott labdáját Robert Lewandowski továbbcsúsztatta középen, a hosszún érkező Joshua Kimmich pedig a kiszolgáltatott kapus mellett a hálóba bólintott (1–2). Öt percre rá Leroy Sané villant meg, remek cseleket követően tekert a jobb alsóba (2–2).

A 65. percben úgy tűnt, végképp összeomlik a Mainz. Serge Gnabry remek indítást adott Daviesnek, aki balról laposan centerezett, a ziccerben érkező Sanét pedig hiába előzte meg a védője, a mainzi lábáról a hálóba pattogott a labda – csakhogy les címén a videobíró visszavonta a találatot.

A 70. percben viszont már a VAR sem menthette meg a vendégeket: a jobbról elvégzett müncheni szöglet után középen Niklas Süle elé került a labda, hét méterről érkező lövése még meg is pattant az egyik védőn, úgy vágódott a jobb felsőbe a labda (3–2).

A hajrá kezdetén Robert Lewandowski higgadtan végrehajtott tizenegyesével biztosította be a Bayern győzelmét (4–2), majd a 83. percben Thomas Müller beadása után kialakította az 5–2-es végeredményt. A lengyel támadó 14 forduló után már 19 gólnál jár a bajnokságban, és tovább ostromolja Gerd Müller rekordját.

A 88. percben Szalai Ádám is játéklehetőséget kapott a Mainzban. A magyar válogatott támadó június 20-a után (és a 2020–2021-es idényben) először lépett pályára a Bundesligában.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ

Bayern München–Mainz 5–2 (Kimmich 50., L. Sané 55., Süle 70., Lewandowski 76., 83. – az elsőt 11-esből, ill. Burkardt 32., Hack 45.)