BL, B-csoport: Liverpool–Milan élőben az NSO-n! – Nemzeti Sport

A 2007-es Bajnokok Ligája-döntő óta először találkozik egymással a Liverpool és a Milan, ezúttal a sorozat csoportkörében. Kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

Jürgen Klopp figyeli a mérkőzés előtt melegítő Liverpool-játékosokat (Fotó: AFP)

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

B-CSOPORT
LIVERPOOL (angol)–MILAN (olasz) 1–2
Liverpool,
Anfield, 21.00 (Tv: Sport1). Vezeti: Szymon Marciniak (lengyel)
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, J. Gomez, A. Robertson – Fabinho, J. Henderson, N. Keita – Szalah, Origi, Diogo Jota. Menedzser: Jürgen Klopp
MILAN: Maignan – Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernández – Kessié, Bennacer – Saelemaekers, Brahim Díaz, Rafael Leao – Rebic. Vezetőedző: Stefano Pioli
Gólszerző: Tomori (9. – öngól), ill. Rebic (42.), Brahim Díaz (44.)

PERCRŐL PERCRE

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

44. PERC: GÓÓÓL, MÁR AZ OLASZOKNÁL AZ ELŐNY! Rebic ezúttal önzetlen volt, Theo Hernández lövését még blokkolták a gólvonalon, de Brahim Díaz ért oda a leghamarabb, és bekotorta a labdát (1–2).

42. PERC: GÓÓÓL, EGYENLÍT A MILAN! Gyönyörűen hozta fel a labdát az olasz csapat, Saelemaekers passza után Rafael Leao hozta ziccerbe Rebicet, aki kilőtte a bal alsót (1–1).

Szalah a 19. tizenegyesét végezte el a Liverpool játékosaként, s mindössze másodszor hibázott: először a Huddersfield ellen, 2017 októberében.

37. PERC: Nem túl gyakran látható jelenet: kidurrant a labda, cserélni kell.

33. PERC: A francia kapus is tud hibázni, Calabria hazaadása szögletre pattant róla.

32. PERC: Az egyiptomi most a beadás mellett döntött, Maignan erre is odaért.

30. PERC: Szalah lőhetett a tizenhatos vonaláról, Maignan kikapta a jobb felsőbe tartó kísérletet.

29. PERC: Először jutott el ahazai kapuig a Milan: Theo Hernández lövése lepattant a blokkról, Rafael Leao beadását pedig kivágták.

Végül Tomori öngóljaként könyvelték el a Pool vezető találatát.

20. PERC: Matip fejelt Maignan kezei közé, de már közbefújt Marciniak.

19. PERC: Szalah kerülhetett volna lövőhelyzetbe, Kessié szerelt az utolsó pillanatban.

14. PERC: MAIGNAN! A francia kapus kivédte Szalah középre tartó tizenegyesét, majd Jota bevetődő fejesénél is bravúrral hárított.

13. PERC: TIZENEGYES! Bennacer blokkolta kézzel Robertsonbeadását.

12. PERC: Szalah lövőcselére elszállt a fél Milan-védelem, Tomorinak kellett óriásit mentenie.

9. PERC: GÓÓÓL, VEZET A LIVERPOOL! Alexander-Arnold kapta vissza a labdát jó ütemben Szalahtól, az angol jobbhátvéd betört a tizenhatoson belülre, és hét méterről bevette az olaszok kapuját. A lövés megpattant Tomorin, így Maignannak esélye sem volt (1–0).

8. PERC: Alexander-Arnold jobbról érkező szöglete után Matip fejelt, a jobb felsőbe tartó próbálkozásra Maignan odaért.

8. PERC: Theo Hernández bonyolódott feleslegesen cselezésbe, Origi lelopta a lábáról a labdát, végül Kjaer tisztázott.

5. PERC: Diogo Jota remek lövőcsellel váltott lábat, a lövésbe Tomori vetődött bele, s így szögletre mentett.

3. PERC: Robertson lőtte élesen középre a labdát a bal szélről, Origi nem találta el jól.

3. PERC: Alexander-Arnold végezte el a mérkőzés első szögletét, Brahim Díaz tisztázott.

A két csapat kétszer találkozott egymással, mindkét alkalommal BL-döntőben: 2005-ben egy emlékezetes mérkőzésen a Liverpool 0–3-ról egyenlített hat perc alatt, és végül tizenegyesekkel elhódította a trófeát, két évvel később a Milan nyert 2–1-re.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Liverpool indította útjára a labdát.

Vörös szerelésben a Liverpool, fehérben a Milan.

A mérkőzés játékvezetője a lengyel Szymon Marciniak.

A mai menü

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a labdarúgó Bajnokok Ligája 2021–2022-es kiírását? Szavazzon!

BL-beharangozónkat itt olvashatja el!

A találkozót a Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Liverpool–Milan Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!