Az Arsenal a végén menekült meg, a Napoli győzelemmel búcsúzott – Index.hu

A holland és a francia éllovas csatáján az első nagyobb helyzetét értékesítő Ajax került előnybe Davy Klaasen fejesével az első negyedóra végén, és hiába próbálkozott a Lille, egyszerűen nem találta el a kaput. A hazai mérkőzésen a végjátékig vezető, majd 2–1-re kikapó franciák számára a 78. percben jött vissza a remény, amikor Juszuf Jazici büntetőjével egyenlítettek, viszont hiába mentek előre a hosszabbítást érő gólért, a 88. percben Brian Brobbey visszafejelt labdája után David Neres közeli fejesével eldöntötte a továbbjutás kérdését az Ajax (2–1).

Az Arsenal az első meccsen elért 1–1 után kedvező helyzetből várta a Benfica elleni pireuszi visszavágót, viszont Pierre-Emerick Aubameyang vezető találata után a portugálok fordítani tudtak, és bár Tierney a második félidő derekán egyenlített, egészen a 87. percig továbbjutásra álltak. Akkor azonban ismét jött Aubameyang, megszerezve a győztes találatot (3–2).

A Fradi ellen a BL-ben alulmaradó Molde kiejtette a Hoffenheimet, a Rangers két meccsen kilencet vágott az Antwerpennek, a Napoli pedig hiába nyert otthon, a Granada örülhetett a 16 közé jutásnak.

EURÓPA-LIGA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ

Ajax (holland)–Lille (francia) 2–1
Továbbjutott: az Ajax, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel 
Arsenal (angol)–Benfica (portugál) 3–2
Továbbjutott: az Arsenal, 4–3-as összesítéssel
Hoffenheim (német)–Molde (norvég) 0–2
Továbbjutott: a Molde, 5–3-as összesítéssel
Napoli (olasz)–Granada (spanyol) 2–1
Továbbjutott: a Granada, 3–2-es összesítéssel
Rangers (skót)–Royal Antwerp (belga) 5–2
Továbbjutott: a Rangers, kettős győzelemmel, 9–5-ös összesítéssel
Sahtar Doneck (ukrán)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1–0
Továbbjutott: a Sahtar, 3–0-s összesítéssel
Villarreal (spanyol)–Salzburg (osztrák) 2–1
Továbbjutott: a Villarreal, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel

21.00: AC Milan (olasz)–Crvena zvezda (szerb) (Tv: Sport2)
21.00: AS Roma (olasz)–Braga (portugál)
21.00: Bayer Leverkusen (német)–Young Boys (svájci) (Tv: Digi Sport1)
21.00: Dinamo Zagreb (horvát)–FK Krasznodar (orosz)
21.00: FC Bruges (belga)–Dinamo Kijev (ukrán)
21.00: Leicester City (angol)–Slavia Praha (cseh) (Tv: Digi Sport3)
21.00: Manchester United (angol)–Real Sociedad (spanyol) (Tv: Digi Sport2)
21.00: PSV Eindhoven (holland)–Olympiakosz Pireusz (görög)

Borítókép:  Aris Messinis /  AFP

Neked Ajánljuk