Kínai és indiai vakcinával oltottak a Seychelle-szigeteken, most újra lezárják az országot – hvg.hu

A beoltott emberek 60 százaléka Sinopharmot kapott a Seychelle-szigeteken.

Koronavírus – a második év

Több mint egy év telt el azóta, hogy a kínai hatóságok egy új, sebesen terjedő vírus felbukkanását jelentették a WHO-nak. Aligha akad azóta olyan ember a világon, aki ne hallotta volna a Covid–19 kifejezést, és mind többen gyászolnak rokont vagy barátot, akivel az új betegség végzett, miközben egzisztenciák dőltek romba hetek alatt, és a teljes életünket átírta a járvány. Mostanra elkészültek az oltások is, ami viszont nemcsak reményt, de ismét rengeteg kérdést is felvet, miközben a vírust nem hogy megállítani nem sikerült, de újabb mutációja is fenyeget. E harc a részleteit találja meg cikksorozatunkban.

A közel 100 ezres lakosú Seychelle-szigeteken az oltásra jogosultak 62,2 százalékát beoltották már, mégis újabb korlátozó intézkedéseket vezetett be a kormány – írja a BBC.

A szigeten a május elsejét megelőző három napban 500 új fertőzöttet regisztráltak, jelenleg is több mint 1000 aktív beteg van, négyötödük helyi, a többiek külföldiek.

A Bloomberg szerint a beoltottak közel kétharmada a kínai Sinopharm vakcináját, amit az Egyesült Arab Emírségektől kapott kapott az ország. A fennmaradó közel 40 százalék AstraZeneca indiai gyártású vakcináját, CoviShieldet kapott. 

A BBC azt írja, hogy az aktív fertőzöttek harmada már mindkét dózist megkapta az oltásból, a többiek egyet, vagy egyet sem.

Hiába a világrekorder átoltottság, a napi fertőzésszám május első hetében megugrott, ezért a kormány most a szigorítások mellett döntött. Bezárják az iskolákat és a vendéglátóhelyeket, két hétig tilos lesz sporteseményt vagy nagyobb összejövetelt rendezni, és azt tanácsolják, hogy a családi találkozókon se vegyenek részt az emberek.

A Seychelle-szigetek átoltottsága kiemelkedő, még a mintaországként emlegetett Izrael lakosságának is csak az 55,9 százalékát oltották be.

Neked Ajánljuk